Chcesz dowiedzieć się wszystkiego o SEO? Zanim dowiesz się jak to działa i jak to zrobić, najpierw przyjrzyjmy się definicji SEO, a następnie omówimy, jak działa SEO.

Co to jest SEO?

SEO oznacza optymalizację pod kątem wyszukiwarek. Pozycjonowanie to proces podejmowania kroków, które mają na celu poprawę pozycji witryny lub treści w Google.

Kluczową różnicą między SEO a płatną reklamą jest to, że SEO obejmuje ranking „organiczny”, co oznacza, że ​​nie płacisz za przebywanie w tym miejscu. Aby to nieco uprościć, optymalizacja pod kątem wyszukiwarek oznacza pobranie fragmentu treści online i zoptymalizowanie go, aby wyszukiwarki takie jak Google wyświetlały go na górze strony, gdy ktoś czegoś szuka.

Spójrz na to w ten sposób. Kiedy ktoś wpisuje w Google „wegańską lasagne”, prawdopodobnie szuka przepisu, składników i instrukcji, jak to zrobić. Jeśli napisałeś artykuł o robieniu wegańskiej lasagne, chciałbyś, aby ludzie znaleźli Twój przepis. Aby każdy mógł go znaleźć, musisz znaleźć się ponad wszystkimi innymi stronami internetowymi z przepisami na wegańską lasagne. Nie jest to łatwe, ale o to właśnie chodzi w marketingu SEO.

Rozłóżmy to jeszcze dalej: większość wyszukiwań online zaczyna się od wyszukiwarki takiej jak Google. W rzeczywistości 75 procent tych wyszukiwań rozpoczyna się w Google.

Aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób możesz pozycjonować swoje treści wyżej w wyszukiwarkach, musisz najpierw zrozumieć, jak działa wyszukiwanie.

Ostatecznym celem tego artykułu jest pomoc w zrozumieniu tajników wyszukiwania, dzięki czemu możesz zoptymalizować swoje treści, aby uzyskać wyższą pozycję w Google i uzyskać więcej gałek ocznych na swoich postach.

Podstawowe elementy SEO: SEO on-Page i SEO Off-Page

Jeśli chodzi o szersze SEO, istnieją dwie równie ważne ścieżki: pozycjonowanie na stronie i pozycjonowanie poza stroną.

SEO na stronie polega na budowaniu treści w celu poprawy rankingu. Sprowadza się to do włączania słów kluczowych do stron i treści, regularnego pisania wysokiej jakości treści, upewniania się, że metatagi i tytuły są bogate w słowa kluczowe i dobrze napisane.

SEO poza stroną to optymalizacja, która ma miejsce poza samą witryną, na przykład zdobywanie linków zwrotnych. Ta część równania obejmuje budowanie relacji i tworzenie treści, którymi ludzie chcą się dzielić. Chociaż wymaga to dużo pracy, jest to integralna część sukcesu SEO.

Strategie SEO: Black Hat vs. White Hat

Zawsze grałem w długoterminową grę przedsiębiorczości i wierzę, że jest to droga do zrobienia. Jednak nie dotyczy to wszystkich. Niektórzy ludzie woleliby skorzystać z szybkich zysków i przejść na coś innego.

Jeśli chodzi o SEO, dążenie do szybkich zysków jest często określane jako „czarne SEO”. Ludzie, którzy wdrażają black hat SEO, zwykle stosują podstępne taktyki, takie jak upychanie słów kluczowych i skrobanie linków, aby szybko uzyskać pozycję. Może to działać na krótką metę i przyciągnąć trochę ruchu do Twojej witryny, ale po pewnym czasie Google nałoży na Twoją witrynę karę, a nawet umieści ją na czarnej liście, więc nigdy nie osiągniesz pozycji w rankingu.

Z drugiej strony, white hat SEO to sposób na zbudowanie zrównoważonego biznesu online. Jeśli robisz SEO w ten sposób, skoncentrujesz się na swoich ludzkich odbiorcach.

Spróbujesz dać im najlepszą możliwą zawartość i sprawić, by była łatwo dostępna, grając zgodnie z regułami wyszukiwarki.

Przykłady metody Black HAT:

 • Zduplikowana treść. Gdy ktoś próbuje uszeregować pod kątem określonego słowa kluczowego, może powielać treść w swojej witrynie, aby w kółko próbować umieścić to słowo kluczowe w swoim tekście. Google karze strony, które to robią.
 • Niewidoczny tekst i upychanie słów kluczowych. Lata temu strategia black hata polegała na umieszczaniu mnóstwa słów kluczowych na dole artykułów, ale nadawaniu im tego samego koloru co tło. Ta strategia bardzo szybko wprowadzi Cię na czarną listę. To samo dotyczy upychania słów kluczowych, do których nie należą.
 • Maskowanie i przekierowywanie. Jeśli chodzi o przekierowania, istnieje dobry i zły sposób na zrobienie tego. Niewłaściwym sposobem jest kupowanie wielu domen bogatych w słowa kluczowe i kierowanie całego ruchu do jednej witryny.
 • Złe praktyki linkowania. Wychodzenie i kupowanie pakietu Fiverr obiecującego 5000 linków w ciągu 24 godzin nie jest właściwym sposobem na budowanie linków. Musisz uzyskać linki z odpowiednich treści i witryn w swojej niszy, które mają własny ruch.

Ponieważ Google karze strony, które robią takie rzeczy, usłyszysz tylko, jak mówię o SEO w białych kapeluszach.

Istnieje jednak coś takiego jak szare SEO. Oznacza to, że nie jest tak czysty i niewinny jak najbielszy z białych kapeluszy, ale nie jest tak skandalicznie manipulacyjny, jak mogą być techniki czarnych kapeluszy. Nie próbujesz nikogo oszukać ani celowo oszukać systemu szarym kapeluszem. Jednak próbujesz uzyskać wyraźną przewagę.

Widzisz, standardy Google nie są tak jasne, jak chcieliby, abyś w to wierzył. Wiele razy mogą nawet mówić sprzeczne rzeczy. Na przykład Google powiedział, że nie jest fanem blogowania gości w celu tworzenia linków.

A co z blogowaniem gościnnym, aby rozwijać swoją markę? A co, jeśli zrobisz to, aby budować świadomość, generować wysokiej jakości ruch z powrotem do swojej witryny i stać się powszechnie znaną marką w branży?

W świecie SEO nie chodzi o to, co robisz, ale o to, jak to robisz. Jeśli kupujesz posty gości na stronach, które nie mają nic wspólnego z twoją niszą i spamujesz kilka linków, zostaniesz ukarany. Jeśli tworzysz wyjątkowe posty dla gości, które są wartościowe dla czytelników w witrynach, które są dla Ciebie istotne, wszystko będzie dobrze, a sok linków będzie ładnie płynął do Twojej witryny.

Podstawy SEO Marketing: kompletny podział

Teraz nadszedł czas, aby nauczyć się robić marketing SEO. Zrozumienie tego to jedno, ale SEO wymaga dużo działania i czasu. To nie jest coś, co możesz zmienić dzisiaj i oczekiwać wyników jutro. SEO podejmuje codzienne działania w celu osiągnięcia długoterminowego sukcesu.

Zawartość

Prawdopodobnie słyszałeś to już wcześniej: „Treść jest królem”. Bill Gates przepowiedział tę przepowiednię w 1996 roku i jest ona jak zawsze prawdziwa.

Można zapytać dlaczego?

Ponieważ użytkownik Google jest zadowolony, gdy znajduje wynik, który najlepiej odpowiada jego potrzebom.

Kiedy zapytasz Google o „szybki i łatwy domowy makaron z serem”, Google wkłada całą swoją energię w dostarczanie Ci informacji, co według Google jest najlepszym przepisem na domowy makaron z serem (co zajmuje niewiele czasu i wykorzystuje niewiele składników) w całej sieci.

Nie szuka tylko najszybszego przepisu, tylko najłatwiejszego przepisu, ani nie wyrzuca wielu sklepów internetowych z mrożonymi obiadami. Stara się dać ci dokładnie to, o co prosiłeś. Google zawsze stara się zapewnić jak najlepsze wrażenia, kierując Cię do najlepszych treści, jakie może znaleźć.

Oznacza to, że Twoim zadaniem numer jeden, aby dobrze radzić sobie z SEO, jest tworzenie świetnych treści.

To wpadka, prawda? Nadal musisz włożyć mnóstwo pracy. Pozycjonowanie nie różni się od innych umiejętności: świetne wyniki wynikają z dużego wysiłku. Tak jak najlepszy marketing na świecie nie pomoże Ci sprzedać złego produktu, tak zaawansowane SEO jest bezużyteczne, jeśli nie masz wysokiej jakości treści.

Elementy treści

Na tworzenie wysokiej jakości treści składa się milion elementów; oto kilka z moich najważniejszych:

Jakość

Kiedyś publikowanie treści z mnóstwem słów kluczowych było standardem. Jeśli tworzyłeś wysokiej jakości treści, które faktycznie rozwiązały czyjś problem, wyróżniałeś się i to ułatwiało pozycjonowanie.

Obecnie treść jest znacznie lepsza, a wiele firm internetowych prowadzi blogi, których używają, aby zwiększyć wartość swojej witryny i uzyskać wyższą pozycję w Google.

Tworzenie świetnych treści nie jest łatwe, ale dobrą wiadomością jest to, że nie zawsze musisz tworzyć treści od zera. Możesz skorzystać z tego, co stworzyli inni, ale po prostu dodać więcej wartości i sprawić, by treść była bardziej dogłębna.

Najważniejsze jest to, że Twoje treści muszą rozwiązać problem lub zapewnić rozwiązanie tego, co przyciąga czytelnika do Twojego postu. Jeśli tak się nie stanie, szybko opuszczą Twoją stronę, informując Google, że Twój fragment treści nie rozwiązuje niczyich problemów.

Zamiar

Google kładzie duży nacisk na zamiar. Chce zrozumieć, czego szuka wyszukiwarka, gdy wpisuje coś w pasku wyszukiwania.

 • Czy chcą coś wiedzieć?
 • Czy próbują coś kupić?

Jako twórca treści musisz to również zrozumieć. Nie możesz tworzyć treści o „najlepszych wędkach podlodowych” i kierować na „łowienie okoni” jako głównego słowa kluczowego. Nie ma to sensu, ponieważ ludzie zazwyczaj nie używają wędek podlodowych do łowienia basów na zimno. W związku z tym nie udzielasz prawidłowej odpowiedzi na zapytanie, a Google będzie o tym wiedział.

Świeżość

HubSpot ustanowił benchmark pokazujący, że publikowanie często pomaga w rankingach Google. Jednak publikowanie nowych treści to tylko jeden sposób na zasygnalizowanie świeżości Google. Istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić z już opublikowanymi treściami, aby uczynić je bardziej aktualnymi.

Przeglądanie i aktualizowanie treści pod kątem dokładności, naprawianie uszkodzonych linków i odświeżanie starych danych za pomocą nowych, bardziej trafnych statystyk to sposoby na pokazanie Google, że Twój fragment treści nadal zasługuje na miejsce na pierwszej stronie.

4 wskazówki dotyczące tworzenia wysokiej jakości treści

Oto moje najlepsze wskazówki dotyczące tworzenia najlepszych treści, które kochają czytelnicy i szanuje Google:

 1. Zrozum intencje użytkownika. Musisz wiedzieć, co czytelnik chce osiągnąć, gdy trafi na Twoją stronę.
 2. Opracuj awatar klienta.Musisz także wiedzieć, kim jest Twój czytelnik , co mu się podoba, czego nie lubi i dlaczego tam jest.
 3. Rozbij tekst.Ludzie mają krótki czas skupienia uwagi, a pisanie gigantycznych ścian tekstu już nie działa; musisz podzielić to z dużą ilością nagłówków i obrazów.
 4. Spraw, aby było to możliwe do działania. Nie ma nic gorszego niż przeczytanie treści i nie otrzymanie wszystkiego, czego potrzebujesz, aby coś osiągnąć. Treść powinna być dokładna, ale musi też odpowiadać na pytanie „Co teraz?” Czy czytelnik będzie miał wszystko, czego potrzebuje, gdy skończy artykuł?

Badanie i selekcja słów kluczowych

Właśnie pokrótce poruszyliśmy temat badania słów kluczowych, które określa, jak nazywasz swoją witrynę lub jak opisujesz swoją markę online.

Słowa kluczowe określają nawet sposób tworzenia linków , w tym wszystko, od wybranej taktyki po sposób, w jaki planujesz je wdrożyć. Innym częstym błędem popełnianym przez ludzi jest to, że przestają.

Może przeprojektują swoją stronę internetową lub wyjdą z nową kampanią marketingową. Robią to przez tydzień lub dwa, aktualizują swoje strony, a potem przestają. Uważają, że badanie słów kluczowych to jednorazowa rzecz. W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie. Najlepsi SEO nieustannie badają słowa kluczowe.

Badanie słów kluczowych odbywa się z kilku różnych powodów, ale dwa główne powody to ranking w Google i tworzenie odpowiednich treści. Słowa kluczowe często otwierają drzwi do inspiracji, informując dokładnie to, co ludzie chcą wiedzieć na podstawie tego, czego szukają.

Elementy doboru słów kluczowych

Wybór słów kluczowych to o wiele więcej niż przeglądanie narzędzia do badania słów kluczowych i wybieranie każdego słowa kluczowego z listy. Musisz zrozumieć intencję słowa kluczowego, a także jego konkurencyjność. Oto najważniejsze elementy wyboru słów kluczowych:

Wybór właściwych słów kluczowych

Załóżmy, że sprzedajesz usługi konsultingowe. Twoja usługa może kosztować klientów 10 000 USD w ciągu roku. To trochę mniej niż tysiąc dolarów miesięcznie, więc nie jest to wykluczone, ale nadal dość drogie.

Teraz, jeśli zajmujesz pierwsze miejsce w rankingu „bezpłatnych wskazówek dotyczących rozwoju firmy”, zgadnij, jakiego rodzaju odbiorców zamierzasz przyciągnąć?

Przyciągniesz ludzi szukających darmowych rzeczy! Oznacza to, że prawdopodobnie nie przekażą swojej karty kredytowej w momencie, gdy trafią na Twoją witrynę. To jedno słowo kluczowe może wysłać do Twojej witryny tysiące osób każdego miesiąca. Jednak prawdopodobnie jest to niewłaściwa publiczność, więc nie ma sensu oceniać tego. Lepiej byłoby wybrać inne słowo kluczowe, nawet jeśli oznacza to rezygnację z 990 wizyt miesięcznie.

Pomyśl o tym: jeśli tylko jedna lub dwie osoby, które przeczytały tego nawróconego, już jesteś z przodu. Nie jest to jednak jedyny powszechny błąd, jaki widzę. W rzeczywistości ten następny jest jeszcze bardziej powszechny.

Analiza konkurencji

Wybrałeś właściwe słowo kluczowe od samego początku. Jest kontekstowo związany z tym, co robisz, i lepiej pasuje do tego, co próbujesz sprzedać. Jaka jest następna rzecz, którą robisz?

Otwierasz narzędzie propozycji słów kluczowych, takie jak Ubersuggest , aby uzyskać kilka powiązanych propozycji słów kluczowych. Oczywiście zaczynasz skłaniać się ku tym, które mają największą liczbę wyszukiwań, ale brakuje ci jednej rzeczy: Twoja zdolność do rankingu słowa kluczowego często zależy bardziej od konkurencji, z którą walczysz.

Sprawdź na przykład słowo kluczowe „marketing treści”.

Kiedy go wkładasz, mówisz: „Wow! Słuchaj, ma 35 000 wyszukiwań miesięcznie; to jest świetne!" Nie zdajesz sobie sprawy, że zajmie setki i setki linków zwrotnych, a prawdopodobnie nawet lata, aby pomyśleć o rankingu na pierwszej stronie jako nowej witrynie.

Dlaczego?

Konkurencja jest zacięta. Witryny są teraz umieszczane na pierwszej stronie dla tego słowa kluczowego. Te witryny istnieją już od jakiegoś czasu, mają dobrą reputację, a Google wie, że dostarczają wysokiej jakości informacji. W ten sposób zdobyli miejsce. Nie zdobyłeś jeszcze zaufania Google, a pokonanie konkurencji zajęłoby Ci dużo czasu.

Cel wyszukiwania

Google nieustannie informuje nas, jak ważna jest intencja wyszukiwania.

Większość ludzi skupia się na słowach kluczowych. Wbrew intuicji nie chcesz tego robić. Zamiast patrzeć na to, co ludzie piszą, powinieneś spróbować zidentyfikować to, czego szukają.

Do tego właśnie odnosi się „zamiar wyszukiwania”. Jest to różnica między uzyskaniem niewielkiego ruchu a uzyskaniem realnych przychodów.

Zacznijmy od podstawowego scenariusza, aby podkreślić różnicę. Jesteś właścicielem witryny z ofertami pracy, która zarabia pieniądze, zachęcając firmy do zamieszczania ogłoszeń o pracę w Twojej witrynie. Oznacza to, że musisz zadbać o dobrą pozycję stron z ofertami pracy, aby ludzie trafiali do Twojej witryny zamiast do Indeed lub gdzie indziej.

Im więcej osób znajdzie pracę przez Ciebie, tym więcej otrzymasz wynagrodzenia. Zobacz, co dzieje się ze słowem kluczowym, takim jak „praca inżynierska”.

Wyniki są wszędzie! Niektóre odnoszą się do inżynierów mechaników, podczas gdy inne skupiają się na oprogramowaniu lub stanowiskach dla początkujących. Cel każdego wyszukiwania jest zupełnie inny, co musisz wskazać. Czego dokładnie ten użytkownik szuka? Jakim rodzajem pracy inżynierskiej są zainteresowani?

Google pomaga nam to zrobić, dopasowując intencję wyszukiwania do wyrażenia, które użytkownik wpisuje w pasku wyszukiwania. Z Twojej perspektywy ważne jest, że tworzysz treść i wybierasz słowa kluczowe, które pasują do zamiaru wyszukiwania użytkownika.

4 wskazówki dotyczące wyboru najlepszych słów kluczowych

Oto moje wskazówki dotyczące przeprowadzania najlepszych badań i selekcji słów kluczowych:

 1. Użyj narzędzi, które ci pomogą.Różne narzędzia marketingowe SEO są warte zainwestowania, ponieważ pomogą Ci zidentyfikować problemy z HTML w Twojej witrynie. Na przykład Ahrefs informuje, czy witryna ma zduplikowane tagi tytułu lub w ilu artykułach brakuje metaopisów.
 2. Doczepiany do konkurencji.Kradzież jest zła, ale wykorzystywanie najlepszych konkurentów do inspiracji już nie. Jeśli zastanawiasz się, czego użyć w tagu tytułu lub meta opisie, zobacz, co robi konkurencja.
 3. Nigdy nie wypychaj słów kluczowych.Nie ma nic gorszego niż metaopis wypełniony słowami kluczowymi, który czyta się okropnie. Google przejrzy to na wylot i może nawet ukarać Cię, jeśli zrobisz to wystarczająco.
 4. Nie zapomnij o nagłówkach H2, H3 i H4.Rozmawialiśmy o nagłówkach H1, ale nie zapomnij o reszcie. To są wszystkie ważne miejsca, w których powinieneś mieć swoje podstawowe słowa kluczowe, aby pomóc Google powiedzieć, na jakim temacie koncentruje się Twój artykuł.

Architektura witryny

Dobra architektura strony prowadzi do doskonałego doświadczenia użytkownika, co jest ważne dla marketingu SEO. Koncentruje się na takich rzeczach, jak szybki czas ładowania, bezpieczne połączenie i konstrukcja przyjazna dla urządzeń mobilnych.

Najlepiej byłoby, gdybyś zmapował architekturę swojej witryny jeszcze przed zakupem domeny. To pozwala naprawdę wejść do głowy użytkownika i dokonać inżynierii wstecznej na drodze do doskonałego doświadczenia użytkownika (UX).

ConversionXL ma świetny przewodnik, jak upewnić się, że Twój UX jest skuteczny. Musisz także zoptymalizować kilka rzeczy, aby uzyskać doskonałe „doświadczenie wyszukiwarki”. Im bardziej dostępna jest Twoja witryna dla Google, tym lepsza będzie jej pozycja w rankingu.

Elementy architektury witryny

Jeśli masz trudności ze zrozumieniem architektury witryny, poniższe sekcje powinny Ci to wyjaśnić.

Łatwe do indeksowania

Zobaczysz, że słowo „indeksowanie” jest często używane. Oznacza to, że Google przegląda Twoją witrynę, aby spróbować dowiedzieć się, co to jest. Google identyfikuje ważne słowa kluczowe, diagnozuje problemy w witrynie i wykorzystuje te czynniki do określenia pozycji w rankingu.

W zależności od tego, jak dobrze zindeksują wszystkie strony w Twojej witrynie, z większym prawdopodobieństwem zgłoszą dobry wynik. Im gęstsza sieć linków między stronami Twojej witryny, tym łatwiej jest dotrzeć do nich pająkom, co daje wyszukiwarce lepsze zrozumienie Twojej witryny.

Możesz ułatwić tę pracę Google, tworząc mapę witryny z prostą wtyczką , jeśli korzystasz z WordPressa lub korzystasz z internetowego generatora map witryn XML.

Twoim celem powinno być jak najłatwiejsze indeksowanie witryny. Jeśli Google ma trudności ze znalezieniem Twojej witryny, będziesz miał trudniejszy czas w rankingu, ponieważ sztuczna inteligencja nie wykryje wszystkich słów kluczowych, których używasz.

Zduplikowana treść

Istnieje wiele mitów na temat powielania treści i tego, jak szkodzi to twoim rankingom. Wiele osób błędnie zakłada, że ​​wszystko na Twojej stronie powinno być oryginalne, ale faktem jest, że wyszukiwarki nie karzą witryn za powielanie treści.

Ponowne publikowanie treści w innych witrynach lub ponowne publikowanie postów gości we własnej witrynie nie zaszkodzi SEO, chyba że zrobisz to w niewłaściwy (spamowy) sposób.

Na przykład, jeśli ponownie publikujesz dokładnie te same treści w dużym sklepie, takim jak Medium, może to zaszkodzić Twoim rankingom, ponieważ Google najpierw indeksuje Twój artykuł w Medium, ponieważ znajduje się on w bardziej autorytatywnej domenie. Jest to często określane jako problem „kanonizacji” i może już wystąpić w Twojej witrynie, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Problemy kanoniczne występują, gdy co najmniej jeden adres URL w Twojej witrynie wyświetla podobną lub zduplikowaną treść.

W rzeczywistości w Internecie jest wiele zduplikowanych treści. Jedną z sytuacji, na którą napotyka wielu właścicieli witryn, jest powielanie treści, które pojawiają się na pasku bocznym. Jeśli opublikujesz artykuł na blogu w swojej witrynie i masz wprowadzenie na pasku bocznym, Google może uznać, że zduplikowana treść.

Istnieją również przypadki zduplikowanych treści w dwóch różnych domenach. Przykładem jest dystrybucja treści . Dystrybucja ma miejsce, gdy oryginalna treść jest ponownie publikowana w innym miejscu. Dopóki odbywa się to za pozwoleniem, Google nie będzie Cię za to karać.

Przyjazność dla urządzeń mobilnych

Najpierw znamy indeksy Google dla telefonów komórkowych. Oznacza to, że musimy stworzyć witrynę, która będzie dobrze działała na urządzeniach mobilnych, ponieważ będzie to najważniejszy czynnik decydujący, gdy Google określi, jak łatwo jest ją zaindeksować.

Jeśli wejdziesz do Google Search Console, znajdziesz wiele informacji o tym, co Google myśli o Twojej witrynie.

Patrząc na powyższy obraz, zobaczysz, że ta witryna ma jeden problem z obsługą urządzeń mobilnych. Jeśli widzisz takie problemy w Google Search Console, od razu je napraw.

Szybkość strony

Wdrażając Core Web Vitals, Google kładzie duży nacisk na szybkość i użyteczność strony. Jeśli Twoja witryna ładuje się zbyt wolno lub niektóre elementy ładują się wolno, Google może nałożyć na Ciebie karę lub utrudnić Ci prześcignięcie konkurencji.

Po raz kolejny Google Search Console dostarczy Ci tych informacji, dzięki czemu nie musisz szukać narzędzia, które powie Ci, jaka jest szybkość Twojej strony.

HTTPS i SSL

Bezpieczeństwo i bezpieczeństwo to ważne czynniki rankingowe. Jeśli Google uzna, że ​​Twoja witryna jest spamerem lub szkicową, nie zapewni Ci rankingu na pierwszej stronie.

Jednym ze sposobów, w jaki pomaga odfiltrować dobre i złe, są certyfikaty SSL i HTTPS. Skonfigurowanie ich jest proste i może dać małą kłódkę obok adresu URL i HTTPS przed ciągiem adresu URL. Jest to ważny sygnał zaufania i chociaż nie zapewnia tak dużej ilości soku SEO, jest to najlepsza praktyka , która przyniesie korzyści Twoim długoterminowym celom.

3 wskazówki, jak ulepszyć architekturę witryny

Podczas ulepszania architektury witryny należy pamiętać o trzech ważnych czynnikach:

 1. Upewnij się, że rozumiesz Core Web Vitals. Najważniejszym elementem układanki są Core Web Vitals. Musisz zrozumieć, czym one są, jak wpływają na twoje rankingi i co możesz z nimi zrobić. Przeczytaj więcej na ten temat i upewnij się, że wykonujesz właściwe ruchy w swojej witrynie.
 2. Uzyskaj mapę witryny. użyj wtyczki do mapy witryny WordPress, jeśli masz rozbudowaną witrynę. Świetnym tego przykładem jest strona internetowa z nieruchomościami. Takie witryny są ogromne, ponieważ mają tysiące stron ze wszystkimi wykazami nieruchomości. Co gorsza, strony ciągle się zmieniają, ponieważ domy są kupowane i sprzedawane. Uzyskanie mapy witryny pomogłoby w pozycjonowaniu witryny z nieruchomościami dla każdego adresu, radykalnie zwiększając liczbę słów kluczowych, dla których pozycjonują, ruch i autorytet domeny.
 3. Napraw problemy z kanonizacją. Funkcja powodująca powielanie treści jest często wbudowana w witrynę, ale istnieją sposoby na naprawienie takich problemów z kanonizacją. Dokładne rozwiązanie zależy od przyczyny pierwotnego problemu. Może to być tak proste, jak usunięcie wiersza kodu, lub tak skomplikowane, jak przekształcenie całej witryny, aby zapobiec duplikowaniu treści.

Mimo że Google Search Console lub inne narzędzie mówi, że masz tysiące zduplikowanych błędów treści, tak naprawdę masz tylko jedną główną przyczynę.

Jeśli masz wiele wersji tej samej strony, tag kanoniczny może pomóc Ci określić, która treść jest oryginalna. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać pojedynczy wiersz kodu, który odwołuje się do oryginalnego adresu URL strony, w ten sposób:

Na szczęście wtyczki takie jak Yoast SEO ułatwiają to. Możesz ustawić domyślną stronę lub wersję posta jako kanoniczną, więc zawsze dodaje tę linię domyślnie. Możesz też określić to ręcznie w opcjach ustawień zaawansowanych dla każdej strony lub posta:

Inną wskazówką dotyczącą WordPressa, która pozwala zaoszczędzić czas, jest użycie wtyczki Szybkie przekierowania stron/postów. Ta jest pomocna, jeśli stare strony przekształciły się w nowe, co często pozostawia po sobie falę niedziałających linków. Zainstaluj wtyczkę i możesz zbiorczo dodać stare adresy URL, a następnie nową wersję każdej strony.

Użyj tego z wtyczką Broken Link Checker, aby zobaczyć, które adresy URL musisz przekierować.

Większość narzędzi zorientowanych na SEO indeksuje również Twoją witrynę, np. wyszukiwarki, w celu audytu tych typowych problemów.

Zduplikowane treści i uszkodzone linki (lub błędy 404) to dwa najczęstsze błędy indeksowania, które nękają większość witryn.

Jeśli nie korzystasz z systemu zarządzania treścią, takiego jak WordPress, będziesz musiał edytować plik .htaccess swojej witryny, aby zawierał przekierowania 301. Gorąco polecam edukowanie się na temat przekierowań 301 i uzyskanie profesjonalnej pomocy w tym przypadku.

Zaufanie

PageRank, słynna formuła wymyślona przez założycieli Google, z pewnością nie jest jedyną miarą, jaką podejmują, umieszczając strony w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania.

Zaufanie staje się coraz ważniejsze, a większość ostatnich aktualizacji Google trafiła na spamerskie i niejasne witryny. TrustRank to sposób, w jaki Google może sprawdzić, czy Twoja witryna jest legalna, czy nie. Na przykład, jeśli wyglądasz jak duża marka, Google prawdopodobnie Ci zaufa. Pomocne są również wysokiej jakości linki zwrotne z wiarygodnych witryn (takich jak domeny .edu lub .gov).

Elementy zaufania w Twojej witrynie

Teraz istnieją trzy elementy budowania zaufania: autorytet, współczynnik odrzuceń i wiek domeny.

Autorytet

Google określa ogólny autorytet Twojej witryny za pomocą kombinacji dwóch rodzajów autorytetu, które możesz zbudować:

 • Urząd domeny, który ma związek z rozpowszechnieniem nazwy domeny. Coca-cola.com jest na przykład bardzo autorytatywna, ponieważ wszyscy o niej słyszeli.
 • Uprawnienie strony, które odnosi się do autorytatywnej zawartości pojedynczej strony (na przykład wpis na blogu).

Możesz użyć tego narzędzia, aby sprawdzić swój autorytet w skali od 1 do 100.

Dwie inne popularne metryki autorytetu to numery autorytetu domeny i strony z Moz.

Moz również opiera ten wynik na 100, ale jest to skala ważona.

Oznacza to, że stosunkowo łatwo jest przejść od 0 do 20 lat. Jednak wszystko powyżej 50-60 jest dość wysokie, a 80-90 jest często najwyższym w danej branży.

Współczynnik odrzuceń

Twój współczynnik odrzuceń to po prostu miara tego, ile osób przegląda tylko jedną stronę w Twojej witrynie, zanim natychmiast ją ponownie opuści.

Treść, czasy wczytywania, użyteczność i przyciąganie odpowiednich czytelników są częścią obniżania współczynnika odrzuceń . Matematyka jest prosta — właściwi czytelnicy spędzą więcej czasu w witrynie, która szybko się ładuje, dobrze wygląda i ma świetną treść.

Wideo to kolejny świetny sposób, aby to zrobić, ale potrzebujesz treści wideo, aby się wyróżniać i dostarczać. Co najważniejsze, Twoje treści muszą zapewniać to, czego oczekuje czytelnik. Muszą trafić na Twoją stronę i jak najszybciej uzyskać dokładnie to, czego chcą. Jeśli możesz to zrobić, większość osób pozostanie w witrynie wystarczająco długo, co powie Google, że Twoja witryna jest tematycznie istotna.

Wiek domeny

Czasami najbardziej szanowana osoba w pokoju jest najstarsza, prawda? To samo dotyczy internetu. Jeśli witryna istnieje już od jakiegoś czasu, tworząc spójną treść i robiąc to w sposób, który jest przyjemny dla wyszukiwarek, będzie miała wyższą pozycję niż nowa witryna bez względu na wszystko.

3 wskazówki, jak zbudować większe zaufanie

Oto kilka moich najlepszych wskazówek, które pomogą Ci zwiększyć zaufanie do Twojej witryny:

 1. Bądź cierpliwy. Zaufanie nie jest czymś, co dzieje się z dnia na dzień. Czasami wystarczy uzbroić się w cierpliwość i zdać sobie sprawę, że Google nie spieszy się z indeksowaniem Twojej witryny. Jednym ze sposobów na to, aby zrobili to wcześniej, jest wprowadzenie niewielkich zmian w witrynie i zażądanie indeksowania w Google Search Console. To zmusi Google do działania, ale nadal niczego nie gwarantuje.
 2. Zrozum intencje. dużą częścią marketingu SEO jest zrozumienie, czego chcą użytkownicy, a nie tego, czego chcesz, aby chcieli. Gdy ktoś szuka czegoś w Google, chce coś osiągnąć. Jeśli zapewniasz to rozwiązanie, upewnij się, że dostarczasz całe rozwiązanie; w przeciwnym razie dostaną się do Twojej witryny, zdadzą sobie sprawę, że nie jest ona wystarczająco dobra i przejdą dalej.
 3. Daj im to, czego chcą.Jedną świetną wskazówką, jak zapobiec odbijaniu się użytkowników , jest danie im tego, czego chcą, gdy tylko trafią do Twojej witryny. Większość ludzi nie chce przeczytać całego artykułu, zamiast tego chce odpowiedzi, a im szybciej im ją udzielisz, tym lepiej.

Linki

Znaczenie solidnego profilu linków będzie się różnić w zależności od eksperta. Nadal uważam, że linki są jednym z najważniejszych czynników rankingowych, jakie Google ma dla Ciebie.

Jednym z problemów wielu SEO jest to, że nie rozumieją, jak zrobić to we właściwy sposób. Jeśli zastosujesz złą taktykę, od początku narażasz się na porażkę. Jeśli zdecydujesz się przyjąć długoterminową strategię i budować linki we właściwy sposób, może to potrwać trochę dłużej, ale podziękujesz sobie w dalszej części drogi.

Elementy Link Building

Oto najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas tworzenia linków do Twojej witryny:

Jakość łącza

Choć linki to nie wszystko, patrząc na linki, najważniejsza jest ich jakość . Liczy się znacznie więcej niż liczba posiadanych linków. Budowanie wysokiej jakości linków zwrotnych polega na dotarciu do właściwych źródeł i oferowaniu wartości w zamian za solidny link. Istnieje wiele sposobów na budowanie linków we właściwy sposób, więc Google płaci tym, którzy robią to poprawnie.

Większość ludzi patrzy tylko na całkowitą liczbę linków, ale jest to ogromny błąd z kilku powodów:

 • Wyszukiwarki mogą ignorować większość linków, jeśli są one niskiej jakości lub zawierają spam.
 • Linki z zupełnie nowych witryn są warte więcej niż powtarzanie linków z istniejących witryn.
 • Linki z innych witryn są warte więcej niż kilka linków z Twojej własnej witryny (z jednej strony na drugą).

Jak odróżnić zły link od dobrego linku?

Google oczekuje, że linki, które otrzymasz, kierujące do Twojej witryny, będą trafne. Przejście do Fiverr i zakup koncertu, który oferuje 10 000 linków za 100 USD, nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Będą to kiepskie linki do profili na takich rzeczach jak Myspace i Soundcloud, które prawdopodobnie nie pasują do Twojej niszy.

Kolejna rzecz, którą Google szuka w witrynach pobierających opłaty za linki. Możesz wykonać szybkie wyszukiwanie „strona: napisz do nas”, a może to przynieść wyniki podobne do tego.

Niektóre z tych witryn mogą pobierać opłaty za posty gościnne na ich stronie w zamian za link. Google tego nie lubi, ponieważ osobom z dużym bankiem łatwo jest oszukać system.

Celem budowania linków jest dla Google nagradzanie tych, którzy dostarczają wartość w zamian za link. Chcesz napisać gościnny post na stronie z osobami zainteresowanymi Twoją wiedzą.

Witryna, w której zdecydujesz się napisać post gościa, również powinna mieć własny ruch. Kiedy witryna ma ruch, będzie to płynąć więcej soku z linków w Twoim kierunku, ponieważ ludzie faktycznie widzą, co wnosisz.

Test kotwicy

Tekst zakotwiczenia to tekst używany pod linkiem. Celem jest, aby tekst pojawił się w artykule jak najbardziej naturalnie. Chcesz mieć wiele różnych typów tekstu zakotwiczenia, ponieważ każdy z nich ma swoje własne miejsce w dziedzinie SEO.

Jedyne, czego nie chcesz robić, to mieć garść tekstu z napisem „kliknij tutaj” wskazującym na Twoją witrynę. Zamiast tego, jeśli napisałeś artykuł o podniesionych łóżkach ogrodowych i próbujesz uzyskać do niego link, możesz chcieć, aby tekst zakotwiczenia z linkiem faktycznie mówił „podniesione łóżka ogrodowe”. W ten sposób pomożesz Google dowiedzieć się więcej o tym, co ma się wydarzyć, gdy ktoś kliknie.

Liczba linków

Wreszcie, liczba wszystkich linków, które masz, również ma znaczenie i musisz budować wysokiej jakości linki zwrotne na dużą skalę w czasie.

Już o tym poruszyliśmy, ale trzeba to powtórzyć: nie chodzi tylko o wszystkie linki, których szukasz. Pod koniec dnia witryna z największą liczbą linków wysokiej jakości zwykle będzie miała lepszą przewagę. Jednak zależy to również od stron, do których otrzymujesz linki. Linki do Twojej strony głównej są dobre, ale większość naturalnych linków nie będzie prowadziła do strony głównej, chyba że zawierają konkretną nazwę Twojej marki.

To, co często znajdujesz, to linki do stron lub postów w Twojej witrynie. Jeśli to możliwe, chcesz się upewnić, że właściwe źródła prowadzą do właściwych stron. To, czego nie chcesz, to aby Twoja polityka prywatności była najczęściej linkowaną stroną. Na tej stronie nie ma nic do kupienia! Odwiedzający nie mogą podawać Ci swoich informacji, subskrybować ani kupować.

To pierwszy błąd.

Drugim nie jest rozważanie, skąd i skąd pochodzą te linki. Jedną z najpopularniejszych funkcji Crazy Egg jest mapa cieplna , która pomaga użytkownikom określić, które elementy witryny wspomagają konwersje, a które odciągają ich od konwersji. Jeśli próbujesz uzyskać linki do tej strony, chcesz uzyskać linki ze stron docelowych lub źródeł związanych z konwersjami.

To może się zmienić w przypadku innych stron funkcji, takich jak Nagrania . Tutaj link związany z projektem nie miałby większego sensu. To nie jest tak istotne kontekstowo. Jeśli jednak strona lub post mówi o użyteczności lub projektowaniu interfejsu, byłoby to przyzwoite dopasowanie.

Ważne jest źródło linków, które otrzymujesz, ale też miejsce, do którego prowadzą.

3 wskazówki, jak ulepszyć swój profil linków

Teraz pozwól, że przedstawię Ci kilka praktycznych kroków, które możesz podjąć, aby ulepszyć swój profil linków i upewnić się, że uzyskujesz jak najwięcej korzyści z linków.

 1. Nie idź na skróty. W budowaniu linków nie ma skrótów; musisz poświęcić czas i zbudować je we właściwy sposób. Wiąże się to z prowadzeniem rozmów z ludźmi, prezentowaniem się i mówieniem im, w jaki sposób możesz zapewnić wartość ich witrynie. Poszukaj niedziałających linków , znajdź witryny, które są odpowiednie dla Twojej niszy i promuj je za pośrednictwem poczty e-mail lub mediów społecznościowych.
 2. Usuń niebezpieczne linki. Google ma coś, co nazywa się narzędziem disavow, które umożliwia usuwanie linków, które mogą negatywnie wpływać na twoją pozycję w rankingu. Użyj tego narzędzia ostrożnie, ponieważ zrzeczenie się mnóstwa linków może w rzeczywistości zaszkodzić Twojej witrynie. Usunięcie linków, które nie są już istotne lub które przypadkowo pojawiły się w Twoim profilu, może pomóc w uporządkowaniu profilu linków.
 3. Nie zapomnij o linkowaniu wewnętrznym. linkowanie wewnętrzne jest również ważnym elementem układanki; nie powinniśmy martwić się tylko o linki zewnętrzne. Oczywiście linki zewnętrzne są ważne, ale tworzenie sieci tematów w tej samej niszy pomaga Google indeksować Twoją witrynę. Google przywiązuje dużą wagę do zamiaru wyszukiwania i ogólnej kompleksowości treści. Jeśli potrafisz rozwiązać problemy wszystkich w jednym miejscu za pomocą zbioru artykułów, które obejmują dany temat od początku do końca, Google Cię nagrodzi.

Czynniki użytkownika

Kolejną kategorią SEO poza stroną, której warto się przyjrzeć, są czynniki użytkownika. Mam tu na myśli demografię i lokalizację. Czynniki te automatycznie wpływają na sposób, w jaki ktoś reaguje na Twoje treści, ale Twoje działania SEO również zachowują się inaczej w różnych obszarach globu.

Chociaż większość z nich jest poza Twoją kontrolą, możesz zrobić kilka rzeczy, aby zwiększyć swoje szanse na dotarcie do określonej grupy odbiorców. Nie ma opcji „jeden rozmiar dla wszystkich”, jeśli chodzi o osobiste czynniki SEO.

Elementy SEO czynników użytkownika

Oto najważniejsze czynniki użytkownika wpływające na SEO:

Kraj

Wszyscy użytkownicy widzą wyniki odpowiednie dla kraju, w którym się znajdują. Godziny otwarcia polecanych sklepów i restauracji są wyświetlane zgodnie z Twoją strefą czasową.

Wyszukiwarki inaczej interpretują słowa. Ktoś, kto szuka „pocieszyciela” w USA, zobaczy koce do łóżka, podczas gdy ktoś w Wielkiej Brytanii może zobaczyć smoczki, ponieważ to właśnie oznacza tam termin. Sposobem na poinformowanie Google, że chcesz kierować reklamy na określone kraje, jest oczywiście uwzględnienie ich jako słów kluczowych.

Jednak najpierw zadaj sobie pytanie, czy warto działać na arenie międzynarodowej. W poszczególnych krajach istnieją różne poziomy konkurencji. Pamiętasz, jak wybór słów kluczowych zależy w dużej mierze od rankingu konkurencji? Cóż, Google Kanada przyniesie inne wyniki niż Google Brazylia. Każdy kraj może mieć inny poziom trudności. Witryna wielojęzyczna nie tylko udostępnia Twoje informacje większej liczbie osób w ich ojczystym języku, ale może również pomóc w uzyskaniu lepszej pozycji w innych miejscach.

Tworzenie treści wielojęzycznych to jedna z najłatwiejszych „szybkich wygranych”, jakie widziałem. Jednak wyciągnięcie go nie jest łatwe. Większość wtyczek do tłumaczenia w sieci nie jest zbyt dobra. Wiele osób obiecuje automatyczne przetłumaczenie treści na prawie każdy język, ale efekt końcowy nie jest naturalny.

Osobiście wolałbym zapłacić trochę więcej, aby osoby mówiące w języku ojczystym pomogły w tłumaczeniu treści. Wzrasta jakość i dokładność, co oznacza, że ​​ludzie trzymają się dłużej, a dane o korzystaniu z mojej witryny i rankingi rosną.

Miasto

Kierowanie geograficzne idzie jeszcze dalej, aż do poziomu miasta. Właśnie dlatego, gdy szukasz sieci fast foodów, zwykle widzisz wyniki z okolic bloku. Używanie nazw miast jako słów kluczowych pomaga, ale nie ugnij się w róg, bo będziesz wyglądać, jakbyś był tylko władzą lokalną.

To powiedziawszy, jeśli jesteś władzą lokalną i Twoja firma zajmuje się głównie lokalnym obszarem, chcesz to wykorzystać dzięki doskonałemu lokalnemu SEO.

3 wskazówki, jak poprawić czynniki użytkownika

Mam trzy proste wskazówki, które pomogą Ci poprawić czynniki użytkownika wpływające na SEO:

 1. Zrozum swojego awatara klienta. Tylko Ty możesz zrozumieć, kim jest Twój klient, a jeśli nie masz wizerunku idealnego klienta, jest to pierwszy krok do osobistego SEO. Czego chce Twój klient? Dlaczego cię szukają? Czego oczekują, gdy trafią do Twojej witryny? Jeśli odpowiesz poprawnie na te pytania, powinieneś być w stanie dać klientowi dokładnie to, czego oczekuje. Gdy to zrobisz, Google nagradza Cię, ponieważ ludzie spędzają więcej czasu w Twojej witrynie i wchodzą w interakcję z elementami w witrynie.
 2. Twórz treści wielojęzyczne. Posiadanie treści w różnych językach nie jest tak trudne, jak myślisz. Robiąc to, przełamujesz tak wiele barier, pozwalając ludziom, którzy nie są rodzimymi użytkownikami języka angielskiego, przyswajać jakąkolwiek wartość, którą oferujesz.
 3. Badanie słów kluczowych w innych krajach. Prawie wszystkie narzędzia do badania słów kluczowych umożliwiają prowadzenie badań w innych krajach. Jeśli kierujesz reklamy do osób spoza swojego kraju, musisz przeprowadzić odpowiednie badanie słów kluczowych, aby dotrzeć do tych osób.

Social Media

Na koniec przyjrzyjmy się społecznym czynnikom SEO poza stroną. Oprócz sygnałów z mediów społecznościowych bezpośrednio od wyszukiwarki, istnieją inne sposoby, w jakie dobre wyniki w mediach społecznościowych pomogą Ci poprawić pozycję w rankingu.

Niezależnie od tego, czy jest to bezpośrednio przez większą liczbę linków, czy pośrednio przez zwiększenie PR, sprawy społeczne mają znaczenie.

Elementy Social dla SEO

Istnieją dwa główne czynniki wpływu:

Jakość akcji

Marketing SEO i marketing w mediach społecznościowych idą w parze, ponieważ celem jest poinformowanie Google, jak wspaniały jesteś. Jeśli ludzie dzielą się Twoimi treściami i dalej rozszerzają zasięg, co to mówi Google?

Mówi im, że podoba im się to, co masz do zaoferowania, a Ty zapewniasz ludziom wielką wartość. To jest dobre dla Google.

Liczba udostępnień

Drugorzędną miarą społeczną jest liczba akcji. Wylądowanie wirusowego hitu to marzenie każdego marketera, ale jest ono przereklamowane. Istnieje wiele wskazówek i hacków, ale prawda jest nieco prostsza: twórz niesamowite treści.

To oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi. Na przykład w przestrzeni marketingowej zauważyłem, że treści w długiej formie prawie zawsze przewyższają krótkie formy. Teraz rozważ przez chwilę strony z plotkami o celebrytach. Nikt nie chce przebrnąć przez całą masę słów. Tutaj prawie jest odwrotnie. Ich publiczność chce czegoś zwięzłego z dużą ilością dramatu. Chcą więcej filmów i obrazów z mniejszą ilością tekstu.

To chleb powszedni witryn takich jak Buzzfeed i TMZ. Wciągają cię tymi wielkimi nagłówkami, które sprawiają, że coś brzmi o wiele bardziej ekscytująco niż jest. Jak myślisz, ilu ludzi podzieliło się tym, nawet nie czytając artykułu?

Prawdopodobnie dużo.

Aby uzyskać udziały w grze SEO, musisz po prostu stworzyć niesamowite treści, które ludzie lubią czytać, w witrynie, na której ludzie czytają. Właśnie dlatego powiedziałem wcześniej, jak ważne jest publikowanie postów gości na stronach z rzeczywistymi czytelnikami. Jeśli publikujesz jako gość gdzieś bez czytelników, czy myślisz, że post zostanie udostępniony?

3 wskazówki, jak poprawić udostępnianie społecznościowe

Oto trzy wskazówki, jak uzyskać więcej udostępnień w mediach społecznościowych:

 1. Twórz świetne treści. Tworzenie najwyższej jakości treści to prosty i prosty sposób na udostępnianie. Google spędza mnóstwo godzin i więcej pieniędzy, niż można pojąć, uniemożliwiając ludziom granie w system. To naprawdę prosta koncepcja. To wymiana wartości. Wszystko w biznesie jest wymianą wartości, to samo dotyczy marketingu SEO. Dostarcz wartościowe treści do Google, a Google Cię nagrodzi.
 2. Bądź konsekwentny. Spójność jest niezwykle ważna w SEO i mediach społecznościowych. Jeśli będziesz publikować raz na trzy miesiące, algorytmy mediów społecznościowych nie tylko cię znienawidzą, ale nie będzie nikogo, kto mógłby udostępniać treści, ponieważ od poprzedniego posta minęło tak wiele czasu. Konsekwentne publikowanie w mediach społecznościowych wymaga również regularnego udostępniania nowych treści. Wszystko zatacza koło.
 3. Ułatw to. Istnieje wiele wtyczek promujących udostępnianie społecznościowe , więc musisz użyć czegoś w swojej witrynie. Jeśli czytelnik nie może wymyślić prostego sposobu na udostępnienie Twojego posta w mediach społecznościowych, prawdopodobnie przejdzie dalej.

Wytyczne Google dotyczące EAT

Oceniając swoje praktyki SEO, możesz przeanalizować, czego Google używa do szkolenia osób oceniających treść. Zobacz, oprócz ogromnej liczby algorytmów, Google stosuje wskaźniki jakości, aby poprawić wrażenia z wyszukiwania dla wszystkich.

Google wyjaśnia w swoich wytycznych dla oceniających , że wysokiej jakości strona musi mieć wysoki poziom:

 • ekspertyza
 • autorytet
 • solidność

Lub, jak ten zestaw wytycznych jest bardziej znany, EAT.

Subiektywna ocena tego, co sprawia, że ​​fragment treści wyświetla się EAT, zależy od tematu, pochodzenia publikowanych treści, reputacji witryny i nie tylko.

Chociaż możesz nie mieć kontroli nad wszystkimi czynnikami od samego początku, pamiętanie o EAT podczas tworzenia treści może pomóc w zapewnieniu, że Twoje treści będą zmierzać w tym kierunku.

4 wskazówki, jak poprawić swój wynik EAT

 1. Przeprowadź badania. Może się to wydawać oczywiste, ale najlepszym sposobem na prawdziwe przedstawienie wiedzy, autorytetu i wiarygodności jest udostępnianie dokładnych informacji. Przeprowadzaj wywiady z ekspertami lub posty gości, kiedy tylko możesz. Upewnij się, że informacje, które udostępniasz, są poprawne, w kontekście tematu i odbiorców, którzy będą je czytać. Postępowanie w inny sposób to najszybszy sposób na uzyskanie niskiego wyniku przy tych kryteriach.
 2. Bądź dokładny. Teraz, gdy masz już pewność, że Twoje informacje są dokładne, warto również upewnić się, że są one wyczerpujące. Odpowiedź na pytanie krótkim lub uproszczonym postem może wydawać się lekceważąca. Aby być postrzeganym jako ekspert, Twoje treści muszą sprawić, że czytelnik poczuje się usatysfakcjonowany i wyposażony.
 3. Mów o tym, na czym się znasz. Tworząc treści na swoją stronę internetową, trzymaj się tego, czym zajmujesz się jako marka. Unikaj syndromu błyszczącego obiektu i gubienia się w treściach, które nie są związane z tym, o czym jest Twoja strona. Trzymanie się tematu, w którym się specjalizujesz, pomoże zbudować Twoją reputację jako miejsca, w którym warto szukać informacji na ten temat.
 4. Przemów do potrzeb odbiorców. W podobnym tonie, będziesz w stanie zbudować wiarygodność i autorytet w umyśle czytelnika tylko wtedy, gdy faktycznie będziesz mówił na temat, który czytelnicy chcą przeczytać. Co jest w tym temacie, o czym czytelnicy powinni wiedzieć? Jakie problemy możesz rozwiązać? Istnieje różnica między możliwością mówienia dogłębnie na dany temat, ponieważ znasz go tak dobrze, a możliwością nauczania go w sposób, który wydaje się przystępny i istotny. To drugie pomoże czytelnikom postrzegać Cię jako autorytet i kogoś, komu mogą zaufać.

Marketing SEO: Łączenie wszystkiego w całość

W tym przewodniku omówiliśmy mnóstwo informacji i mogę zrozumieć, jeśli czujesz się trochę przytłoczony. Upraszczajmy i szybko dotykajmy najważniejszych punktów, abyś mógł odejść z ulgą i podekscytowaniem swoją podróżą z SEO w celach marketingowych.

Black Hat Vs. White Hat SEO

Black Hat SEO używa oszukańczych taktyk, takich jak kupowanie linków, upychanie słów kluczowych i duplikowanie treści. Chociaż te rzeczy działają krótkoterminowo, nie będą działać na dłuższą metę. Możesz zaobserwować wzrost ruchu i przychodów przez miesiąc lub dwa, dopóki Google nie wykryje Cię i na dobre umieści Twoją witrynę na czarnej liście.

White hat SEO to droga do zrobienia. Trwa to dłużej, ale wdraża odpowiednią taktykę, która będzie Ci płacić przez długie lata.

Badanie i selekcja słów kluczowych

Posiadanie odpowiednich słów kluczowych na swojej stronie internetowej jest głównym sposobem, w jaki Google określa, o czym jest dana witryna. Korzystanie z narzędzi takich jak Ubersuggest może pomóc Ci znaleźć odpowiednie słowa kluczowe, które są istotne dla Twojego tematu.

Upewnij się, że nie wciskasz ich na siłę tam, gdzie nie powinno ich być i pamiętaj, że tworzenie wysokiej jakości treści jest najważniejsze ponad wszystko.

HTML

Znaczniki tytułu, opisy meta, teksty alt i nagłówki to ważne elementy marketingowej układanki SEO. Używasz ich, aby powiedzieć Google więcej o swojej treści i o tym, czego czytelnicy mogą się spodziewać po wejściu na Twoją stronę.

Architektura witryny

Architektura Twojej witryny skupia się na jej wyglądzie i funkcjonalności. Jeśli użytkownicy nie mogą łatwo poruszać się po witrynie, ładuje się ona zbyt wolno, a do niektórych elementów trudno się dostać, Google będzie również trudniej poruszać się po witrynie.

Zaufanie

Ludzie muszą ufać Twojej witrynie, a posiadanie funkcji, takich jak certyfikaty SSL i HTTPS, jest obecnie standardem branżowym. Nie możesz mieć witryny bez nich i spodziewać się rankingu, ponieważ tego oczekuje Google.

Oprócz rzeczy zaplecza, chcesz mieć w swojej witrynie sygnały zaufania, które pokazują ludziom, że jesteś profesjonalistą i nie chcesz ich w żaden sposób oszukiwać.

Linki

Link building jest kluczowy, ale trudny i wymaga dużo czasu i wysiłku. Dobra wiadomość jest taka, że wiele osób robi to źle. To otwiera drzwi dla SEO, którzy są gotowi wykonać dodatkową pracę, aby budować linki we właściwy sposób.

Nie bierz spamu z ogłoszeń koncertów na Fiverr, które obiecują 10.000 linków. To oszustwa. Musisz zbudować każdy link ręcznie w witrynach w swojej niszy, które mają własny ruch.

Odbiorcy

Upewnij się, że rozumiesz swoich odbiorców i to, czego od Ciebie oczekują. Każdy klient ma jakieś oczekiwania, kiedy ląduje na Twojej stronie, a do Ciebie należy zaspokojenie tej potrzeby lub pragnienia.

Społeczny

Media społecznościowe i marketing SEO dobrze ze sobą współpracują, więc nie zaniedbuj aspektu społecznościowego, ponieważ może on zapewnić niezły wzrost Twoich działań SEO. Umiejscowienie się w Google zajmuje dużo czasu, a uzyskanie dużej liczby udostępnień społecznościowych może naprawdę pomóc Google pokazać, że jesteś w tym na dłuższą metę i chcesz zrobić wszystko, co trzeba.

EAT (wiedza specjalistyczna, autorytet, wiarygodność)

Jest to kontrola intuicyjna, której możesz użyć, aby upewnić się, że Twoje treści dobrze łączą się z ludźmi, w oparciu o kryteria, które Google stosuje dla oceniających w świecie rzeczywistym.

Twórz treści, które pokazują poziom zrozumienia tematu i odzwierciedlają reputację czołowego źródła informacji na ten temat. Zadaj sobie pytanie, czy treści, które tam publikujesz, pomagają ci budować tę reputację i pozwalają czytelnikom zaufać ci w tym temacie.

Aktualizacje SEO i algorytmu Google

SEO może często wydawać się niedostępne lub nieosiągalne ze względu na termin „algorytm”. Algorytm to seria operacji, które wyszukiwarka wykorzystuje do obliczania i klasyfikowania stron internetowych w oparciu o to, kiedy ktoś użyje określonego zapytania w wyszukiwarce.

Być może słyszałeś, że algorytmy ciągle się zmieniają i do pewnego stopnia to prawda. Google kilka razy w roku dokonuje tak zwanych „ aktualizacji podstawowych ”, aby lepiej służyć osobom wyszukującym w Internecie. Możesz przeglądać historię aktualizacji algorytmów Google na stronie Moz.

Jednak chociaż Google może często wprowadzać poprawki, głównym problemem powinno być dalsze tworzenie wysokiej jakości treści, używanie odpowiednich słów kluczowych i budowanie wiarygodnych relacji z linkami zwrotnymi. Nie powinieneś próbować „oszukiwać systemu”, jeśli chodzi o algorytmy Google, ponieważ głównym powodem ciągłych aktualizacji jest odchwaszczanie ludzi, którzy to robią. Możesz w rzeczywistości zaszkodzić swoim rankingom, koncentrując się zbytnio na algorytmie, a niewystarczająco na treści.

Przewodnik po marketingu SEO: wnioski

Mam nadzieję, że wiele wyniosłeś z tego przewodnika, ponieważ jest tu dużo informacji. Pamiętaj, aby odnieść się do niej podczas swojej drogi do marketingu SEO. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania w SEO jest to, że w tej grze nie ma skrótów. Musisz robić rzeczy we właściwy sposób i iść o krok dalej , ponieważ w ten sposób się wyróżnisz.

Spodziewaj się, że poświęcisz na to co najmniej sześć miesięcy, jeśli chcesz zobaczyć wyniki. Ci, którzy twierdzą, że SEO to strategia „ustaw i zapomnij”, są w błędzie. Będziesz chciał być na bieżąco ze swoją zawartością, regularnie ją aktualizować i nadal tworzyć świetne nowe treści, aby odświeżyć swoją witrynę i pokazać Google, że nadal jesteś aktywny.