MD5 Online Hash Generator

Narzędzie do generowanie wartości skrótu MD5Dlaczego MD5 jest przydatny?

Algorytm haszujący, taki jak MD5, jest algorytmem jednokierunkowym, co oznacza, że nie jest odwracalny. Ta cecha sprawia, że MD5 jest bardzo przydatny do tworzenia "odcisków palców" na plikach, wartość MD5 pliku może udowodnić, że plik nie został zmodyfikowany. Algorytm Hash jest również używany do ochrony haseł. Po połączeniu "soli" z Twoim oryginalnym hasłem, końcowa wartość zapisana w bazie danych witryny jest nieodwracalna, co oznacza, że hakerzy nie mogą odzyskać Twojego hasła nawet w przypadku wycieku bazy danych.

Czy MD5 jest bezpieczny i czy powinienem go nadal używać?

Pierwszy atak jest nazywany tęczowymi tablicami. Jest to bardzo duża baza danych zawierająca krótkie proste ciągi znaków z odpowiadającymi im wartościami MD5. Na przykład, gdy sprawdzisz tabelę tęczową dla "FC5E038D38A57032085441E7FE7010B0", możesz znaleźć jej oryginalny ciąg "helloworld". Tablice tęczowe mogą z powodzeniem odszyfrować MD5, jeśli oryginalny ciąg znaków jest krótki.

Drugi atak opiera się na podstawowym algorytmie MD5. W ostatnich latach coraz więcej stron internetowych przestawia się na SHA256 lub SHA512. Mimo to wiele witryn nadal używa MD5, co pozostawia duży potencjał katastrofy w bezpieczeństwie Internetu.

Czy narzędzie MD5 Hash Generator Online zapisuje moje dane?

Absolutnie NIE, ten Generator Hash MD5 wykonuje całą pracę związaną z formatowaniem po stronie klienta, cała logika jest zaimplementowana w Javascript. Istnieją dwie główne korzyści: 1.Twoje dane nigdy nie są przesyłane w otwartym Internecie, więc wiesz, że są bezpieczne; 2.Jest to znacznie szybsze niż wykonywanie całej pracy po stronie serwera, ponieważ nie ma opóźnienia internetowego.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji.

OK ×